. شیر سه راهی

شیر سه راهی

کد قطعه: 8011

  • تولیدکننده: ایتالیا
  • وضعیت : موجود
  • تعداد موجودی : 20
قیمت: 960,000 تومان

نقد و بررسی شیر سه راهی

شیر سه راهی

  شیر سه راهی پلاستیکی با سایز  1 ¼ یکی از پر کاربرد ترین شیرها در سمپاش می باشد این مدل شیر عموما در سمپاش هایی استفاده می شود که دارای بیش از یک مخزن می باشند.
 در کشاورزی امروز سمپاش های مدرن دارای بیش از سه مخزن می باشند که هر مخزن در شرایطی نیاز به ورود و خروج مایعات در خود دارند. شیر سه راهی فوق را معمولا بین دو مخزن و یک مسیر ثالث قرار می دهند تا در صورت لزوم راه خروجی یک مخزن را مسدود نموده و مسیر مخزن دیگر را باز کنیم.
 این مخازن شامل مخزن بزرگ که در آن محلول اصلی سم وجود دارد، مخزن دیگر مخزن  شستشوی سیستم می باشد که وظیفه این مخزن نگه داری از آب تمیز برای سیستم است.
در انتهای سمپاشی محلول حاوی املاح سم که در تمام مسیر ها و لوله های موجود است در مسیر رسوب کند که این امر در زمان سمپاشی در نوبت بعدی فرد را دچار مشکل می کند. به این خاطر در انتهای کار سمپاشی با تغییر مسیر توسط شیر سه راهی و تغذیه پمپ از این مخزن با عث حرکت آب تمیز در تمام مسیر های موجود شامل فیلتر، پمپ سمپاش، شلنگ های رابط، لوله ها و نازل های سمپاش می شود که این عمل باعث می شود سیستم عاری از هر گونه محلول شود و دستگاه برای سمپاشی بعد آماده شود.
 شیر سه راهی از بدنه ای از جنس پلی اتیلن می باشد و برای نصب روی دستگاه دارای دو عدد مهره در بدنه خود می باشد که در صورت لزوم برای نصب روی دستگاه از آن استفاده می کنند. فقط در زمان نصب باید به این نکته توجه شود که شلنگ های نصب شده در سه جهت این شیر به دلیل فشار هایی که توسط پمپ در جهت مکش سیال به داخل خود به سیستم وارد می کند باید با بست فلزی بسته شده و نوع شلنگ را از نوع شلنگ ها سیمدار انتخاب کنید تا در اثر این فشار ها دچار دفرمگی و انسداد مسیر نشوند.
  این شیر با توجه به مسیر و عدم کاهش مساحت مسیر در خود دارای کمترین افت فشار در سیستم می باشد.

پرسش و پاسخ شیر سه راهی


نظرات شیر سه راهی

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

برچسب ها: شیر, یدکی سمپاش