. پمپ سمپاش
  • فقط کالاهای موجود
  جستجوی پیشرفته
 • مقایسه ( مورد)

  27,000 تومان

  <p><br></p>

  اهرم شیر فشار شکن پمپ 530

  اهرم شیر فشار شکن پمپ 530 جهت قطع و وصل کردن مسیر خروجی شیر به سمت مسیر مصرف میباشد..

  <p><br></p>

  27,000 تومان

  210,000 تومان

  <p><br></p>

  <p><br></p>

  210,000 تومان

  110,000 تومان

  <p><br></p>

  حلقه شاتون آنوویی

  حلقه شاتون آنووییحلقه اصلی شاتون اآنوویی یکی از اجزای پمپ های آنوویی  میباشدحلقه شاتون آنووی که وظیفه آن در پمپ نگهداری از شاتون برای جلوگیری از ..

  <p><br></p>

  110,000 تومان

  105,000 تومان

  <p><br></p>

  حلقه شاتون پمپ71

  حلقه شاتون پمپ71حلقه اصلی شاتون پمپ 71 یکی از اجزای پمپ71 میباشدحلقه شاتون پمپ 71 که وظیفه آن در پمپ نگهداری از شاتون برای جلوگیری از حرکت و ثابت نگه ..

  <p><br></p>

  105,000 تومان

  485,000 تومان

  <p><br></p>

  درب جلویی پمپ کمت 71

  درب جلویی پمپ کمت 71یکی از اجزای پمپ کومت 71 ، درب جلویی پمپ کومت 71 است و ساخت ایران میباشد..

  <p><br></p>

  485,000 تومان

  105,000 تومان

  <p><br></p>

  رینگ 145 ترک

  رینگ پمپ 145 ترک ساخت ترکیه میباشد که به عنوان لوازم یدکی در پمپ 145 ترک و پمپ 145 کومت ایتالیا مورد استفاده قرار میگیرد..

  <p><br></p>

  105,000 تومان

  95,000 تومان

  <p><br></p>

  <p><br></p>

  95,000 تومان

  520,000 تومان

  <p><br></p>

  سر سیلندر پمپ96 و71ترک

  در پمپ های دیافراگمی سر سیلندر محل قرارگیری سوپاپ های سیستم می باشد که با چهار عدد پیچ بر روی سیلندر پمپ بسته می شود در پمپ های 71 و 96 ترک هم با توجه..

  <p><br></p>

  520,000 تومان

  400,000 تومان

  <p><br></p>

  <p><br></p>

  400,000 تومان

  285,000 تومان

  <p><br></p>

  سرسیلندر پمپ ۵۳۰ ایتالیا

   سر سیلندر پمپ 530 ایتالیا سرسیلندر پمپ 530 برتولینی ایتالیا یکی از مجموعه قطعات تشکیل دهنده پمپ می باشد که کار تنظیم عملکرد مکش و فشار را ا..

  <p><br></p>

  285,000 تومان

  60,000 تومان

  <p><br></p>

  <p><br></p>

  60,000 تومان

  165,000 تومان

  <p><br></p>

  سوپاپ اطمینان پمپ کومت 71

  سوپاپ اطمینان  پمپ کومت 71سوپاپ اطمینان  پمپ کومت 71 یکی  از قطعات  پمپ 71  میباشد به دلیل جلوگیری از فشارهای و احتمالی بر رو..

  <p><br></p>

  165,000 تومان

  360,000 تومان

  <p><br></p>

  سوپاپ پمپ ۵۳۰ ایتالیا

  سوپاپ پمپ 530 سوپاپ پمپ 530 در هر پمپ شش عدد مورد استفاده قرار می گیرد که دو به دو یک سیکل را تشکیل می دهند. و در فرآیند پمپ نقش بسیار مهمی را ای..

  <p><br></p>

  360,000 تومان

  96,000 تومان

  <p><br></p>

  <p><br></p>

  96,000 تومان

  210,000 تومان

  <p><br></p>

  شاتون پمپ کمت71

  شاتون پمپ کمت71شاتون پمپ کمت71 ،از جنس آلمینیو باید دارای دقت بالایی در رابطه با تلرانس های ابعادی باشد تا در زمان کارکرد پمپ خللی ایجاد نکند که این ا..

  <p><br></p>

  210,000 تومان

  305,000 تومان

  <p><br></p>

  شاتون پمپ ۵۳۰ ایتالیا

  شاتون پمپ 530 ایتالیا  شاتون پمپ 530 برتولینی ایتالیا با توجه به اهمیت نقش خود در عملکرد در سیستم پمپ 530 دارای تنوع جنس از نظر کشور سازنده در با..

  <p><br></p>

  305,000 تومان

  نمايش 1 تا 16 از 108 (7 صفحه)

   پمپ سمپاش

   پمپ سمپاش خود از اصلی ترین تجهیزات و قطعات در سمپاش ها به شمار می روند که بر اساس عملکرد و مشخصاتی چون فشار تولیدی و دبی خروجی دارای تقسیم بندی هایی می باشند که بر اساس نیاز می توان از پمپ های مختلفی برای تامین این مشخصات استفاده نمود.
   و در آخر تمام تجهیزاتی که به واسطه آن ها عملیات سمپاشی را انجام می دهند که بر اساس نوع سمپاشی به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. که برای نمونه می توان به قطعات ذیل اشاره نمود.


   پمپ سمپاش
   پمپ سمپاش یکی از مهمترین قطعات سمپاش می باشد که به واسطه عملکرد آن و ایجاد فشار در سیال و عبور آنها از مجرا هایی به نام نازل باعث پودر شدن سم و افزایش پوشش دهی آن می شود.
   پمپ سمپاش بر اساس عملکرد دارای انواع مختلفی می باشند که می توان به پمپ های گریزاز مرکز،دیافراگمی،پیستونی،غلطکی و توربینی تقسیم می شود که در کشور ما بیشتر از پمپ های پیستونی و پمپ های دیافراگمی برای سمپاشی استفاده می کنند .
   پمپ های پیستونی برای عملکرد خود نیاز به دوران شافت ورودی خود دارند که در سمپاش به دو طریق صورت می پذیرد یکی با نصب موتور بنزینی و برقی و دیگری نصب شافت پمپ توسط گاردان به PTO تراکتور این دوران تامین می کنند.
   پمپ های پیستونی به واسطه حرکت دورانی میلنگ خود پیستون ها را در سیلندر به حرکت در می آورند و عمل مکش و کمپرس سیال را انجام می دهند و جزء پمپ های جابه جایی مثبت محسوب می شوند که این خصوصیت باعث می شود که با افزایش دوران میزان جابه جایی یا دبی پمپ افزایش می یابد و تغییرات فشار تاثیری در عملکرد آنها ندارد.
   پمپ های پیستونی یا پمپ های رفت وبرگشتی به واسطه عملکرد خود در مواردی استفاده می شود که نیاز به ایجاد فشار بالا مورد نظر باشد چرا که پمپ های پپیستونی نسبت به دیگر پمپ ها توان ایجاد فشار بالاتری را دارا هستند که این امر باعث شده در سیستم هایی استفاده شوند که فشار نسبت به دبی از اهمیت بیشتری برخوردار هستند.
   از مزایای پمپ های پیستونی می توان به بالابودن راندمان این گونه پمپ ها اشاره نمود که نشانگر آن ایجاد میزان بالایی از فشار در سیستم می باشد و از معایب این گونه پمپ ها می توان به سر وصدا زیاد به نسبت دیگر پمپ ها، عدم جریان یکنواخت و به نسبت دیگر پمپ ها از اجزای بیشتری برای عملکرد خود استفاده می کند که این امر باعث افزایش قیمت آن هم شده است و در زمان شروع به کار پس از گذشت زمان طولانی از آخرین مصرف دچار چسبیدگی یا قفل شدن پیستون ها می شود که در شروع مجدد باید به آن توجه کنید تا باعث خرابی نشود.
   بدنه پمپ های پیستونی معمولا از برنج و آلومینیوم ساخته می شود تا در مجاورت سیالات و خوردگی ها مقاوم باشند.
   پمپ های دیافراگمی
   یکی دیگر از پمپ های استفاده شده در سمپاش پمپ های دیافراگمی می باشند که مکانیزمی مشابه پمپ پیستونی دارد با این تفاوت پیستون با حرکت رفت و برگشتی خود باعث حرکت لاستیک دیافراگم می شود و با توجه به وجود سوپاپ ها عمل مکش و کمپرس در پمپ صورت می گیرد.
   پمپ های دیافراگمی هم با توجه به خصوصیات نیمه مثبت بودن جا به جایی زیاد به نسبت تغییرات فشار روی آنها تاثیر گذار می باشد و با افزایش فشار دبی آنها تحت تاثیر فشار کاهش می یابد. پمپ های دیافراگمی بیشتر برای انتقال سیالاتی استفاده می شوند که نیاز به دبی در آنها بیشتر از فشار مورد توجه باشد و به واسطه درگیری لاستیک با سیال مقاوت بالایی در برابر سیالات اسیدی و بازی از خود نشان می دهند.
   از ایراداتی که به پمپ های دیافراگمی می توان گرفت به حساسیت آنها به شوک های ناگهانی می باشد که لاستیک دیافراگم آنها آسیب می بیند.
   و همین طور با افزایش فشار سیستم دبی کاهش و با ادامه این روند باعث آسیب دیدن لاستیک دیافراگم می شود.
    در آخر با توجه به مشخصات یاد شده در سمپاش بیشتر از پمپ های دیافراگمی برای مصارف خود استفاده می کنند چرا که با توجه  به نیاز سمپاش به حداکثر 10 بار فشار در کنار دبی های بالا مد نظر کاربران می باشد و از پمپ های پیستونی برای سمپاشی با لانس استفاده می کنند که با فشار بالاتری در سمپاشی مورد استفاده قرار می گیرند.

  فشار شکن پمپ

  تمامی سمپاش ها دارای شیر فشار شکن یا همان ریگلاتور می باشند. شیر فشار شکن سمپاش بستگی به پمپ بسته شده بر روی سمپاش دارد. هر پمپ سمپاش شیر فشار شکن مخصوص خود را داشته که متناسب با بازه ی فشار کاری آن پمپ می باشد. فشار شکن مخصوص برای یک پمپ سمپاش را بر روی پمپ های دیگر نیز می توان بست به شرط آنکه فشاری یکسان با آن پمپ داشته باشد.

  شیر فشار شکن سمپاش یک ورودی و تعدادی خروجی دارد که تعداد خروجی ها نیز بستگی به نوع پمپ سمپاش دارند. فشار شکن های سمپاش انواع مختلفی دارند. تمامی شیر های فشار شکن یک ورودی، تعدادی خروجی، یک مسیر بای پس (برگشت به مخزن)، پیچ تنظیم فشار و یک گیج فشار (اندازه گیر فشار)  دارند. 

  معمولا بر روی هر یک از خروجی های فشار شکن سمپاش یک شیر گازی قطع و وصل جریان قرار دارد که می توان هر خروجی را باز و یا بسته نگه داشت. مسیر بای پس برای بازگشت جریان اضافی وارد شده به فشار شکن، به مخزن می باشد. مثلا زمانی که تمامی خروجی ها بسته است و جریان ورودی به فشار شکن سمپاش به مخزن می گردد و تعدادی از خروجی ها باز و بقیه بسته اند و یا وقتی که پمپ در حال کار کردن می باشد ولی سمپاشی انجام نمی شود.

  پیچ تنظیم فشار همانطور که از نام آن مشخص است برای تنظیم فشار ورودی به فشار شکن سمپاش و در نتیجه کنترل فشار جریان ورودی به لوله های سم بر روی آن قرار داده شده است. زیرا فشار سمپاشی در سمپاش های مختلف و همچنین برای اهداف مختلف سمپاشی، متفاوت می باشد. همچنین یک اندازه گیر و نشانگر فشار نیز بر روی شیر فشار شکن سمپاش قرار دارد که میزان فشار را بر حسب بار و psi نمایش می دهد. نشانگر مورد استفاده بر روی فشار شکن ها نیز حتما باید متناسب با پمپ سمپاش باشد.

  شیر فشار شکن سمپاش علاوه بر نوع پمپ سمپاش، بستگی به نوع خود سمپاش نیز دارد. برای مثال سمپاش بوم دار کوتاه نیاز به 2 خروجی دارند اما سمپاش بوم دار بلند نیاز به شیر فشار شکن با 4 و حتی 5 خروجی دارند. همچنین سمپاش های زراعی توبورلاینر و سمپاش های باغی بستگی به نوع آن ها باید شیرهای فشار شکن سمپاش با تعداد خروجی متناسب و فشار مورد نیاز آن ها انتخاب شود.