• فقط کالاهای موجود
  جستجوی پیشرفته
 • مقایسه ( مورد)

  تماس بگیرید

  <p><br></p>

  ناموجود

  پمپ 530 برتولینی

  پمپ 530 ایتالیا پمپ 530 ایتالیا ساخت شرکت برتولینی ایتالیا می باشد که با توجه به کیفیت ، برند و کارایی خوبی که دارد از محبوبترین پمپ های مصرفی ..

  <p><br></p>

  0 تومان

  تماس بگیرید

  <p><br></p>

  پمپ کومت 145 ترک-c145

  پمپ کومت 145 ترک به همراه ریگلاتور(شیر فشار شکن) مخصوص آن، بر روی انواع سمپاش های پشت تراکتوری نصب می شود. این پمپ محصول کشور ترکیه می باشد و یکی از..

  <p><br></p>

  21,800,000 تومان

  تماس بگیرید

  <p><br></p>

  پمپ کومت 71 ترک - c71

  پمپ کومت 71 ترک به همراه ریگلاتور(شیر فشار شکن) مخصوص آن، بر روی انواع سمپاش های پشت تراکتوری نصب می شود. این پمپ محصول کشور ترکیه می باشد و یکی از ان..

  <p><br></p>

  7,800,000 تومان

  تماس بگیرید

  <p><br></p>

  پمپ کومت 96 ترک-c96

  پمپ کومت 96 ترک به همراه ریگلاتور(شیر فشار شکن) مخصوص آن، بر روی انواع سمپاش های پشت تراکتوری نصب می شود. این پمپ محصول کشور ترکیه می باشد و یکی از ..

  <p><br></p>

  9,600,000 تومان

  تماس بگیرید

  <p><br></p>

  پمپ 30 بار چینی

   پمپ 30 بار چینی  پمپ 30 بار چینی یکی از پمپ های موجود در بازار ایران می باشد که با توجه به مکانیزمی که دارد به پمپ های پیستونی هم معر..

  <p><br></p>

  2,300,000 تومان

  تماس بگیرید

  <p><br></p>

  پمپ 45 بار چین

  پمپ 45 بار چینی  پمپ 45 بار چینی به واسطه عملکرد و خروجی هایی از جمله میزان فشار خروجی و دبی خود به یکی از پر مصرف ترین پمپ های پیستونی تبد..

  <p><br></p>

  1,850,000 تومان

  تماس بگیرید

  <p><br></p>

  پمپ سمپاش 120 بار چین

   پمپ 120 سمپاش پمپ 120 سمپاش از جمله پمپ های پیستونی استفاده شده در سمپاش های پشت تراکتوری می باشد . این پمپ به واسطه دارا بودن شافت ورودی..

  <p><br></p>

  4,950,000 تومان

  تماس بگیرید

  <p><br></p>

  ناموجود

  پمپ لوشانگ 45

  پمپ لوشانگ LS545..

  <p><br></p>

  0 تومان

  تماس بگیرید

  <p><br></p>

  ناموجود

  پمپ لوشانگ LS30

  پمپ لوشانگ LS-30    پمپ لوشانگ 30 بار یکی از انواع پمپ های پیستونی تایوانی در بازار می باشد . این مدل پمپ ها دارای کیفیت بالاتری نسبت ..

  <p><br></p>

  0 تومان

  ناموجود

  <p><br></p>

  ناموجود

  موتور هندا GX160

   موتور هندا GX160 چین موتور هندا GX160 چین نمونه چینی موتورهندا ژاپن می باشد که در بازار امروز موتور های متعددی از کشور های مختلف وجود دا..

  <p><br></p>

  0 تومان

  تماس بگیرید

  <p><br></p>

  ناموجود

  موتور هندا GX200

  موتور هندا GX200..

  <p><br></p>

  0 تومان

  ناموجود

  <p><br></p>

  ناموجود

  موتور روبین اصلی

   موتور روبین EY20   موتور روبین یکی از با کیفیت ترین موتور های بنزینی در بازار می باشد که تک سیلندر و چهار زمانه کار می کند . حجم موتور رو..

  <p><br></p>

  0 تومان

  ناموجود

  <p><br></p>

  ناموجود

  موتور روبین چین

  موتور روبین چین  موتور روبین چین از آن دسته موتور های بنزینی در بازار می باشد که در عین قیمت پایین دارای کیفیتی قابل قبول به نسبت هزینه پرداختی ..

  <p><br></p>

  0 تومان

  تماس بگیرید

  <p><br></p>

  ناموجود

  موتور کاوازاکی

  موتور کاوازاکی سمپاش   موتور کاوازاکی سمپاش یک موتور تک سیلندر چهار زمانه بنزینی می باشد دارای حجم موتور 232 سی سی که از آن می توان به..

  <p><br></p>

  0 تومان

  تماس بگیرید

  <p><br></p>

  رگلاتور(شیر فشار شکن) پمپ کومت 145

  رگلاتور یا همان شیر فشار شکن، در پمپ های فشار قوی و دبی (خروجی) بالا با سایر شیرهای فشار شکن متفاوت است. شیر فشار شکن یکی از قسمت های مهم سمپاش های پش..

  <p><br></p>

  3,600,000 تومان

  تماس بگیرید

  <p><br></p>

  رگلاتور(شیر فشار شکن) پمپ کومت 71

  رگلاتور یا همان شیر فشار شکن یکی از قسمت های مهم سمپاش های پشت تراکتوری می باشد که تاثیر مستقیم بر روی کیفیت سمپاشی دارد. شیرهای فشار شکن دارای انواع ..

  <p><br></p>

  1,250,000 تومان

  نمايش 1 تا 16 از 19 (2 صفحه)

   پمپ سمپاش

   پمپ سمپاش خود از اصلی ترین تجهیزات و قطعات در سمپاش ها به شمار می روند که بر اساس عملکرد و مشخصاتی چون فشار تولیدی و دبی خروجی دارای تقسیم بندی هایی می باشند که بر اساس نیاز می توان از پمپ های مختلفی برای تامین این مشخصات استفاده نمود.
   و در آخر تمام تجهیزاتی که به واسطه آن ها عملیات سمپاشی را انجام می دهند که بر اساس نوع سمپاشی به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. که برای نمونه می توان به قطعات ذیل اشاره نمود.


   پمپ سمپاش
   پمپ سمپاش یکی از مهمترین قطعات سمپاش می باشد که به واسطه عملکرد آن و ایجاد فشار در سیال و عبور آنها از مجرا هایی به نام نازل باعث پودر شدن سم و افزایش پوشش دهی آن می شود.
   پمپ سمپاش بر اساس عملکرد دارای انواع مختلفی می باشند که می توان به پمپ های گریزاز مرکز،دیافراگمی،پیستونی،غلطکی و توربینی تقسیم می شود که در کشور ما بیشتر از پمپ های پیستونی و پمپ های دیافراگمی برای سمپاشی استفاده می کنند .
   پمپ های پیستونی برای عملکرد خود نیاز به دوران شافت ورودی خود دارند که در سمپاش به دو طریق صورت می پذیرد یکی با نصب موتور بنزینی و برقی و دیگری نصب شافت پمپ توسط گاردان به PTO تراکتور این دوران تامین می کنند.
   پمپ های پیستونی به واسطه حرکت دورانی میلنگ خود پیستون ها را در سیلندر به حرکت در می آورند و عمل مکش و کمپرس سیال را انجام می دهند و جزء پمپ های جابه جایی مثبت محسوب می شوند که این خصوصیت باعث می شود که با افزایش دوران میزان جابه جایی یا دبی پمپ افزایش می یابد و تغییرات فشار تاثیری در عملکرد آنها ندارد.
   پمپ های پیستونی یا پمپ های رفت وبرگشتی به واسطه عملکرد خود در مواردی استفاده می شود که نیاز به ایجاد فشار بالا مورد نظر باشد چرا که پمپ های پپیستونی نسبت به دیگر پمپ ها توان ایجاد فشار بالاتری را دارا هستند که این امر باعث شده در سیستم هایی استفاده شوند که فشار نسبت به دبی از اهمیت بیشتری برخوردار هستند.
   از مزایای پمپ های پیستونی می توان به بالابودن راندمان این گونه پمپ ها اشاره نمود که نشانگر آن ایجاد میزان بالایی از فشار در سیستم می باشد و از معایب این گونه پمپ ها می توان به سر وصدا زیاد به نسبت دیگر پمپ ها، عدم جریان یکنواخت و به نسبت دیگر پمپ ها از اجزای بیشتری برای عملکرد خود استفاده می کند که این امر باعث افزایش قیمت آن هم شده است و در زمان شروع به کار پس از گذشت زمان طولانی از آخرین مصرف دچار چسبیدگی یا قفل شدن پیستون ها می شود که در شروع مجدد باید به آن توجه کنید تا باعث خرابی نشود.
   بدنه پمپ های پیستونی معمولا از برنج و آلومینیوم ساخته می شود تا در مجاورت سیالات و خوردگی ها مقاوم باشند.
   پمپ های دیافراگمی
   یکی دیگر از پمپ های استفاده شده در سمپاش پمپ های دیافراگمی می باشند که مکانیزمی مشابه پمپ پیستونی دارد با این تفاوت پیستون با حرکت رفت و برگشتی خود باعث حرکت لاستیک دیافراگم می شود و با توجه به وجود سوپاپ ها عمل مکش و کمپرس در پمپ صورت می گیرد.
   پمپ های دیافراگمی هم با توجه به خصوصیات نیمه مثبت بودن جا به جایی زیاد به نسبت تغییرات فشار روی آنها تاثیر گذار می باشد و با افزایش فشار دبی آنها تحت تاثیر فشار کاهش می یابد. پمپ های دیافراگمی بیشتر برای انتقال سیالاتی استفاده می شوند که نیاز به دبی در آنها بیشتر از فشار مورد توجه باشد و به واسطه درگیری لاستیک با سیال مقاوت بالایی در برابر سیالات اسیدی و بازی از خود نشان می دهند.
   از ایراداتی که به پمپ های دیافراگمی می توان گرفت به حساسیت آنها به شوک های ناگهانی می باشد که لاستیک دیافراگم آنها آسیب می بیند.
   و همین طور با افزایش فشار سیستم دبی کاهش و با ادامه این روند باعث آسیب دیدن لاستیک دیافراگم می شود.
    در آخر با توجه به مشخصات یاد شده در سمپاش بیشتر از پمپ های دیافراگمی برای مصارف خود استفاده می کنند چرا که با توجه  به نیاز سمپاش به حداکثر 10 بار فشار در کنار دبی های بالا مد نظر کاربران می باشد و از پمپ های پیستونی برای سمپاشی با لانس استفاده می کنند که با فشار بالاتری در سمپاشی مورد استفاده قرار می گیرند.

  فشار شکن پمپ

  تمامی سمپاش ها دارای شیر فشار شکن یا همان ریگلاتور می باشند. شیر فشار شکن سمپاش بستگی به پمپ بسته شده بر روی سمپاش دارد. هر پمپ سمپاش شیر فشار شکن مخصوص خود را داشته که متناسب با بازه ی فشار کاری آن پمپ می باشد. فشار شکن مخصوص برای یک پمپ سمپاش را بر روی پمپ های دیگر نیز می توان بست به شرط آنکه فشاری یکسان با آن پمپ داشته باشد.

  شیر فشار شکن سمپاش یک ورودی و تعدادی خروجی دارد که تعداد خروجی ها نیز بستگی به نوع پمپ سمپاش دارند. فشار شکن های سمپاش انواع مختلفی دارند. تمامی شیر های فشار شکن یک ورودی، تعدادی خروجی، یک مسیر بای پس (برگشت به مخزن)، پیچ تنظیم فشار و یک گیج فشار (اندازه گیر فشار)  دارند. 

  معمولا بر روی هر یک از خروجی های فشار شکن سمپاش یک شیر گازی قطع و وصل جریان قرار دارد که می توان هر خروجی را باز و یا بسته نگه داشت. مسیر بای پس برای بازگشت جریان اضافی وارد شده به فشار شکن، به مخزن می باشد. مثلا زمانی که تمامی خروجی ها بسته است و جریان ورودی به فشار شکن سمپاش به مخزن می گردد و تعدادی از خروجی ها باز و بقیه بسته اند و یا وقتی که پمپ در حال کار کردن می باشد ولی سمپاشی انجام نمی شود.

  پیچ تنظیم فشار همانطور که از نام آن مشخص است برای تنظیم فشار ورودی به فشار شکن سمپاش و در نتیجه کنترل فشار جریان ورودی به لوله های سم بر روی آن قرار داده شده است. زیرا فشار سمپاشی در سمپاش های مختلف و همچنین برای اهداف مختلف سمپاشی، متفاوت می باشد. همچنین یک اندازه گیر و نشانگر فشار نیز بر روی شیر فشار شکن سمپاش قرار دارد که میزان فشار را بر حسب بار و psi نمایش می دهد. نشانگر مورد استفاده بر روی فشار شکن ها نیز حتما باید متناسب با پمپ سمپاش باشد.

  شیر فشار شکن سمپاش علاوه بر نوع پمپ سمپاش، بستگی به نوع خود سمپاش نیز دارد. برای مثال سمپاش بوم دار کوتاه نیاز به 2 خروجی دارند اما سمپاش بوم دار بلند نیاز به شیر فشار شکن با 4 و حتی 5 خروجی دارند. همچنین سمپاش های زراعی توبورلاینر و سمپاش های باغی بستگی به نوع آن ها باید شیرهای فشار شکن سمپاش با تعداد خروجی متناسب و فشار مورد نیاز آن ها انتخاب شود.