. تیجت پلاستیکی

تیجت پلاستیکی

کد قطعه: 5008

  • محل مصرف بوم
  • جنس بدنه پلیمر
  • سازنده چین
موارد بیشتر
  • وضعیت : موجود
  • تعداد موجودی : 52
قیمت: 7,000 تومان

نقد و بررسی تیجت پلاستیکی

تیجت پلاستیکی

 تیجت پلاستیکی یا پلیمری بوم به دلیل قیمت مناسب و کارایی خوب یکی از رایج ترین تیجت های موجود در بازار می باشد که به واسطه عبور محلول از این سری نازل آب به قطرات بسیار ریزی تبدیل شده که این امر باعث بهبود عملکرد در راستای کاهش مصرف و افزایش بهروری می باشد. تیجت پلاستیکی دارای سایز های متفاوتی از نظر میزان دبی و زاویه پاشش می باشد.
 خروجی تیجت پلاستیکی معمولا دارای شیاری می باشد که میزان دبی خروجی و زاویه پاشش را مشخص می کند .که معمولا در این مدل تیجت سایز های به واسطه تغییر رنگ تفکیک می شوند .که در این راستا جهت تشخیص سایز و زاویه پاشش می توان از اعدادی که روی بدنه تیجت حک شده استفاده کرد و میزان دبی خروجی و زاویه پاشش را تشخیص داد.
این ارقام که از یک عدد یا 4 یا 5 رقمی تشکیل شده است  که دو یا سه عدد اول نشان دهنده زاویه خروجی و دو عدد انتهایی نشان دهنده میزان دبی خروجی بر مبنای گالن بر دقیقه می باشد. برای مثال 11002 نشان دهنده پاشش با زاویه 110 درجه با دبی 0.2 گالن در دقیقه می باشد. هر گالن معادل 3.8 دهم لیتر می باشد. این نازل 0.76 لیتر در دقیقه  دبی خروجی دارد که هر مقدار به این عدد اضافه شود مصرف آن نازل بالا تر می رود. تیجت پلاستیک نازل به واسطه شیار خروجی که دارد دارای پاشش چتری با زاویه ای که رو خود حک شده دارد که این امر باعث می شود تا جهت نصب تیجت راستای شیار تیجت را در راستای امتداد بوم قرار داده تا در زمان پاشش نازل ها نسبت به هم بهترین همپوشانی را داشته باشد.
 در زمان سمپاشی باید به این اعداد توجه ویژه داشت تا با توجه به نوع سمپاشی و محصول بهترین سایز تیجت را انتخاب کنیم تا در کنار مصرف بهینه بهترین عملکرد را داشته باشیم. البته با توجه به میزان خروجی یا دبی نازل ها کشاورز باید سرعت حرکت خود را محاسبه کند که در مقاله ای که ما در اختیار شما می گذاریم می تواند به راحتی محاسبه کند.
 
در سمپاشی به دلیل مصرف واستحکاک بالا روزنه خروجی دچار ساییدگی و خارج شدن از استاندارد می شود و به مرور مصرف سم را بالا می برد که در این رابطه باید همیشه توجه داشت تا به موقع این تیجت ها را تعویض کرد.

 این مدل تیجت با توجه به طراحی که دارد به راحتی بروی انواع نازل های سمپاش نصب می گردد.

مشخصات فنی تیجت پلاستیکی

مشخصات سر نازل
محل مصرف بوم
جنس بدنه پلیمر
سازنده چین
فشارکاری 8bar
عمر مفید 70hr
طول پاشش مفید 0.7
تعداد خروجی 1
سایز تیجت خروجی 02.03.04.05.06
زاویه خروجی 110*80
ابعاد 14.7mm-7mm
وزن 1g
سایر مشخصات

پرسش و پاسخ تیجت پلاستیکی


نظرات تیجت پلاستیکی

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

برچسب ها: یدکی سمپاش, سمپاش